Turning
3,625-3,648 of 4,237
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 866-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8244258 |
| Weight | 0.03 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMM 643-OR:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8244259 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMM 644-NR2:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8244260 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMM 866-HR2:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8244261 |
| Weight | 0.03 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMM 866-HR:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8244262 |
| Weight | 0.03 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 331-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8244263 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 332-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8244264 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 332-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8244265 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 332-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8244266 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 333-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8244267 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 431-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8244268 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 432-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8244269 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 432-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8244270 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 433-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8244271 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 441-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8244272 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 441-SM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8244273 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 442-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8244274 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 442-SM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8244275 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 443-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8244276 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 443-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8244277 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 443-SM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8244278 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 443W-MR:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8244279 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 444-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8244280 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 444-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8244281 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping