Turning
3,553-3,576 of 4,237
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 544-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 5/8", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8183359 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 643-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183390 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 644-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8183391 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMM 646-HR:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8183392 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 432-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183393 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 433-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183394 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 441-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8183395 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 442-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183396 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 442-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183397 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 443-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183398 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMG 866-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8183399 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMM 644-NR2:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8183400 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMM 856-NR2:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 1", 5/16" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8183401 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMM 866-HR2:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8183402 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMM 866-HR:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 8183403 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - TNMG 331-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, Triangular with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8183404 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - TNMG 332-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, Triangular with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183405 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - VNMG 331-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 35° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8183406 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - VNMG 332-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 35° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183407 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - VNMG 333-FM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 35° Rhomboid with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183408 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - WNMG 333-RM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Trigon with ICD of 3/8", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183409 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - WNMG 432-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Trigon with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183410 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - WNMG 432-SM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Trigon with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183411 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - WNMG 433-M:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Trigon with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183412 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping