Turning
3,577-3,600 of 4,237
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - WNMG 433-R:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Trigon with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183413 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - WNMG 433-SM:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Trigon with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8183414 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - DCMT 32.51-FM:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 55° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 3/8", 5/32" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8183669 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - DCMT 32.52-FM:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 55° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 3/8", 5/32" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183840 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - SCMT 32.52-FM2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, Square with 7° Clear, ICD of 3/8", 5/32" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183841 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VBMT 222-FM:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 5° Clear, ICD of 1/4", 1/8" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8183842 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - CNMX 6-10SN-TF:T9415
Special Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 0 5/32" Nose Radius
| SKU | 8183844 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 301940SN-TF:T9415
Special Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30mm, 19.05mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8183845 |
| Weight | 0.04 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 191940SN-TF:T9415
Special Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 19mm, 19.05mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8183846 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMT 1606MOS-37:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 16 mm, 6.35mm Thick
| SKU | 8183847 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMT 3009MO-RR4:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 30 mm, 9.52mm Thick
| SKU | 8183848 |
| Weight | 0.03 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMX 2006MO-RM1:T9415
Special Design Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 20 mm, 6.35mm Thick
| SKU | 8183849 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMX 2507MO-RM1:T9415
Special Design Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 25 mm, 7.94mm Thick
| SKU | 8183900 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMX 3209MO-RM2:T9415
Special Design Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 32 mm, 9.52mm Thick
| SKU | 8183901 |
| Weight | 0.04 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 361220-PM-S01:T9415
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular with a Length of 36.5mm, 12mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 8183902 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 433W-MR:T9415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8194906 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - CNMX 190740SN-RF:T9415
Special Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 19.05mm, 7.94mm Thick, 4mm Nose Radius
| SKU | 8239161 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 191940SN-RM:T9415
Special Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 19mm, 19.05mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8239162 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 301940SN-RM:T9415
Special Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30mm, 19.05mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8239163 |
| Weight | 0.04 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMT 311240SN-M:T9415
Sg-sided Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 31mm, 10mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8239164 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMT 1606MOE-RM3:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 16 mm, 6.35mm Thick
| SKU | 8239165 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMX 1606MOS-37:T9415
Special Design Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 16 mm, 6.35mm Thick
| SKU | 8239166 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMX 1606MOS-331:T9415
Special Design Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 16 mm, 6.35mm Thick
| SKU | 8239167 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMX 2006MO-RF1:T9415
Special Design Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 20 mm, 6.35mm Thick
| SKU | 8239168 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping