Wilton
10 Lb Head, 16" BASH Sledge Hammer
10 Lb Head, 16" BASH Sledge Hammer
| SKU | 21016 |
| Weight | 14.00 lb |
| Dimensions (inch) | 6.00 x 3.00 x 16.00 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Wilton has been proudly making vises and other tools in the USA for over 70 years.
| SKU | 21016 |
| Weight | 14.00 lb |
| Dimensions (inch) | 6.00 x 3.00 x 16.00 (W/H/L) |
| SKU | 21024 |
| Weight | 13.40 lb |
| Dimensions (inch) | 6.00 x 3.00 x 24.00 (W/H/L) |
| SKU | 21030 |
| Weight | 14.50 lb |
| Dimensions (inch) | 6.00 x 3.00 x 30.00 (W/H/L) |
| SKU | 21036 |
| Weight | 15.40 lb |
| Dimensions (inch) | 6.00 x 3.00 x 36.00 (W/H/L) |
| SKU | 14728 |
| Weight | 1.55 lb |
| Dimensions (inch) | 4.00 x 0.90 x 8.60 (W/H/L) |
| SKU | 14742 |
| Weight | 2.40 lb |
| Dimensions (inch) | 4.70 x 1.20 x 10.10 (W/H/L) |
| SKU | 14756 |
| Weight | 3.75 lb |
| Dimensions (inch) | 5.60 x 1.20 x 13.00 (W/H/L) |
| SKU | 20302 |
| Weight | 1.85 lb |
| Dimensions (inch) | 4.50 x 1.00 x 8.10 (W/H/L) |
| SKU | 20303 |
| Weight | 3.40 lb |
| Dimensions (inch) | 5.40 x 1.60 x 11.20 (W/H/L) |
| SKU | 63248 |
| Weight | 14.15 lb |
| Dimensions (inch) | 5.30 x 5.30 x 10.10 (W/H/L) |
| SKU | 14846 |
| Weight | 1.00 lb |
| Dimensions (inch) | 5.57 x 5.57 x 5.57 (W/H/L) |
| SKU | 14847 |
| Weight | 0.45 lb |
| Dimensions (inch) | 2.40 x 1.00 x 8.10 (W/H/L) |
| SKU | 14848 |
| Weight | 0.25 lb |
| Dimensions (inch) | 1.70 x 0.50 x 5.30 (W/H/L) |
| SKU | 14849 |
| Weight | 0.20 lb |
| Dimensions (inch) | 1.70 x 0.60 x 7.00 (W/H/L) |
| SKU | 41436 |
| Weight | 20.20 lb |
| Dimensions (inch) | 7.00 x 3.00 x 36.00 (W/H/L) |
| SKU | 44324 |
| Weight | 2.60 lb |
| Dimensions (inch) | 9.30 x 1.50 x 11.90 (W/H/L) |
| SKU | 50630 |
| Weight | 9.00 lb |
| Dimensions (inch) | 8.00 x 3.00 x 32.00 (W/H/L) |
| SKU | 50636 |
| Weight | 10.00 lb |
| Dimensions (inch) | 8.00 x 3.00 x 38.00 (W/H/L) |
| SKU | 50830 |
| Weight | 10.00 lb |
| Dimensions (inch) | 9.00 x 3.00 x 32.00 (W/H/L) |
| SKU | 50836 |
| Weight | 11.00 lb |
| Dimensions (inch) | 9.00 x 3.00 x 38.00 (W/H/L) |
| SKU | 55114 |
| Weight | 1.60 lb |
| Dimensions (inch) | 4.00 x 1.75 x 13.50 (W/H/L) |
| SKU | 14831 |
| Weight | 0.45 lb |
| Dimensions (inch) | 1.80 x 0.70 x 8.80 (W/H/L) |
| SKU | 14829 |
| Weight | 0.25 lb |
| Dimensions (inch) | 3.00 x 1.40 x 9.50 (W/H/L) |
| SKU | 14830 |
| Weight | 0.35 lb |
| Dimensions (inch) | 1.90 x 0.80 x 8.90 (W/H/L) |