Wilton
#808 Wilton C-Clamp
808, 800 Series C-Clamp, 0" - 8" Jaw Opening, 3-7/8" Throat Depth
| SKU | 14770 |
| Weight | 7.00 lb |
| Dimensions (inch) | 9.30 x 1.80 x 15.60 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Wilton has been proudly making vises and other tools in the USA for over 70 years.
| SKU | 14770 |
| Weight | 7.00 lb |
| Dimensions (inch) | 9.30 x 1.80 x 15.60 (W/H/L) |
| SKU | 14784 |
| Weight | 8.30 lb |
| Dimensions (inch) | 9.00 x 1.90 x 18.70 (W/H/L) |
| SKU | 14798 |
| Weight | 14.90 lb |
| Dimensions (inch) | 10.20 x 1.60 x 20.90 (W/H/L) |
| SKU | 14800 |
| Weight | 80.70 lb |
| Dimensions (inch) | 12.00 x 12.00 x 22.00 (W/H/L) |
| SKU | 14828 |
| Weight | 0.40 lb |
| Dimensions (inch) | 2.90 x 0.90 x 8.80 (W/H/L) |
| SKU | 86820 |
| Weight | 6.00 lb |
| Dimensions (inch) | 6.00 x 2.00 x 16.50 (W/H/L) |
| SKU | 86830 |
| Weight | 6.80 lb |
| Dimensions (inch) | 8.00 x 2.00 x 24.00 (W/H/L) |
| SKU | 86540 |
| Weight | 25.00 lb |
| Dimensions (inch) | 10.25 x 2.00 x 56.00 (W/H/L) |
| SKU | 86660 |
| Weight | 8.00 lb |
| Dimensions (inch) | 7.50 x 1.60 x 21.20 (W/H/L) |
| SKU | 86810 |
| Weight | 3.50 lb |
| Dimensions (inch) | 6.00 x 2.00 x 12.00 (W/H/L) |
| SKU | 86680 |
| Weight | 9.00 lb |
| Dimensions (inch) | 7.50 x 1.60 x 29.10 (W/H/L) |
| SKU | 86900 |
| Weight | 4.60 lb |
| Dimensions (inch) | 8.00 x 1.50 x 17.00 (W/H/L) |
| SKU | 64000 |
| Weight | 10.55 lb |
| Dimensions (inch) | 10.10 x 2.70 x 10.70 (W/H/L) |
| SKU | 64002 |
| Weight | 21.40 lb |
| Dimensions (inch) | 11.80 x 3.90 x 13.60 (W/H/L) |
| SKU | 86450 |
| Weight | 12.80 lb |
| Dimensions (inch) | 8.00 x 2.00 x 46.00 (W/H/L) |
| SKU | 86460 |
| Weight | 14.60 lb |
| Dimensions (inch) | 8.00 x 2.00 x 55.00 (W/H/L) |
| SKU | 86400 |
| Weight | 7.00 lb |
| Dimensions (inch) | 8.50 x 2.00 x 14.00 (W/H/L) |
| SKU | 86470 |
| Weight | 16.00 lb |
| Dimensions (inch) | 8.00 x 2.00 x 66.00 (W/H/L) |
| SKU | 86500 |
| Weight | 13.40 lb |
| Dimensions (inch) | 10.25 x 2.00 x 19.00 (W/H/L) |
| SKU | 86510 |
| Weight | 16.00 lb |
| Dimensions (inch) | 10.25 x 2.00 x 27.00 (W/H/L) |
| SKU | 86520 |
| Weight | 17.10 lb |
| Dimensions (inch) | 10.25 x 2.00 x 31.00 (W/H/L) |
| SKU | 90412 |
| Weight | 5.40 lb |
| Dimensions (inch) | 5.00 x 2.00 x 12.00 (W/H/L) |
| SKU | 90416 |
| Weight | 5.90 lb |
| Dimensions (inch) | 5.00 x 2.00 x 16.00 (W/H/L) |
| SKU | 63203 |
| Weight | 1.55 lb |
| Dimensions (inch) | 3.40 x 1.40 x 5.70 (W/H/L) |