Thread Milling
97-120 of 234
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated #4-40 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated #4-40 UN
| SKU | TE160 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 0.63 x 0.63 x 2.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated #5-44 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated #5-44 UN
| SKU | TE220 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 0.63 x 0.63 x 2.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated #6-32 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated #6-32 UN
| SKU | TE240 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 0.63 x 0.63 x 2.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated #8-36 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated #8-36 UN
| SKU | TE300 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 0.63 x 0.63 x 2.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated #10-32 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated #10-32 UN
| SKU | TE340 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 0.63 x 0.63 x 2.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 5/16-24 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 5/16-24 UN
| SKU | TE460 |
| Weight | 0.07 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 3.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 3/8-24 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 3/8-24 UN
| SKU | TE500 |
| Weight | 0.12 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 3.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 7/16-14 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 7/16-14 UN
| SKU | TE520 |
| Weight | 0.12 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 3.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 1/2-24 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 1/2-24 UN
| SKU | TE570 |
| Weight | 0.19 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 1/2-20 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 1/2-20 UN
| SKU | TE580 |
| Weight | 0.19 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 1/2-28 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 1/2-28 UN
| SKU | TE590 |
| Weight | 0.19 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 9/16-12 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 9/16-12 UN
| SKU | TE600 |
| Weight | 0.19 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 3/4-12 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 3/4-12 UN
| SKU | TE710 |
| Weight | 0.30 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 3/4-16 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 3/4-16 UN
| SKU | TE720 |
| Weight | 0.30 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 7/8-14 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 7/8-14 UN
| SKU | TE760 |
| Weight | 0.30 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 1-8 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 1-8 UN
| SKU | TE780 |
| Weight | 0.54 lb |
| Dimensions (inch) | 1.00 x 1.00 x 4.38 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 1-12 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 1-12 UN
| SKU | TE800 |
| Weight | 0.80 lb |
| Dimensions (inch) | 1.13 x 1.13 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 1-1/8 & 1-1/4-7 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 1-1/8 & 1-1/4-7 UN
| SKU | TE820 |
| Weight | 0.91 lb |
| Dimensions (inch) | 1.13 x 1.13 x 4.88 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated 1/2-32 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated 1/2-32 UN
| SKU | TEF90 |
| Weight | 0.19 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide UN TiAlN Coated #10-28 UN
TE Series Thread Mills Carbide UN TiAlN Coated #10-28 UN
| SKU | TEK90 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 0.63 x 0.63 x 2.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide NPT TiAlN Coated 1/16 AND 1/8 NPT 2.5 OAL
TF Series Thread Mills Carbide NPT TiAlN Coated 1/16 AND 1/8 NPT 2.5 OAL
| SKU | TF020 |
| Weight | 0.07 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 3.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide NPT TiAlN Coated 1/4 AND 3/8 NPT 3 OAL
TF Series Thread Mills Carbide NPT TiAlN Coated 1/4 AND 3/8 NPT 3 OAL
| SKU | TF400 |
| Weight | 0.12 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 3.63 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide NPT TiAlN Coated 1/2 AND 3/4 NPT 3.5 OAL
TF Series Thread Mills Carbide NPT TiAlN Coated 1/2 AND 3/4 NPT 3.5 OAL
| SKU | TF560 |
| Weight | 0.31 lb |
| Dimensions (inch) | 0.75 x 0.75 x 4.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Carbide NPT TiAlN Coated 1" - 2" NPT 4 OAL
TF Series Thread Mills Carbide NPT TiAlN Coated 1" - 2" NPT 4 OAL
| SKU | TF780 |
| Weight | 0.56 lb |
| Dimensions (inch) | 1.00 x 1.00 x 4.38 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Recently viewed products
New
New