Thread Milling
145-168 of 234
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 9/16 - 12UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 9/16 - 12UN
| SKU | L421E600 |
| Weight | 0.16 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 3/4 - 12UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 3/4 - 12UN
| SKU | L421E710 |
| Weight | 0.27 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1 - 12UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1 - 12UN
| SKU | L421E800 |
| Weight | 0.72 lb |
| Dimensions (inch) | 1.06 x 1.06 x 4.37 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 5/8 - 11UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 5/8 - 11UN
| SKU | L421E640 |
| Weight | 0.26 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 3/4 - 10UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 3/4 - 10UN
| SKU | L421E700 |
| Weight | 0.27 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 7/8 - 9UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 7/8 - 9UN
| SKU | L421E740 |
| Weight | 0.49 lb |
| Dimensions (inch) | 0.94 x 0.94 x 4.21 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1 - 8UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1 - 8UN
| SKU | L421E780 |
| Weight | 0.49 lb |
| Dimensions (inch) | 0.94 x 0.94 x 4.21 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1-1/8 - 1-1/4 - 7UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1-1/8 - 1-1/4 - 7UN
| SKU | L421E820 |
| Weight | 0.82 lb |
| Dimensions (inch) | 1.06 x 1.06 x 4.72 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1 -3/8 - 6UN
L421E Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for UN Internal Threads ANSI B1.1 1 -3/8 - 6UN
| SKU | L421E900 |
| Weight | 0.82 lb |
| Dimensions (inch) | 1.06 x 1.06 x 4.72 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide for Metric Internal Thread-DIN13 M10 x 1.00
TD Series Thread Mills Solid Carbide for Metric Internal Thread-DIN13 M10 x 1.00
| SKU | TD440 |
| Weight | 0.10 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 3.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide for Metric Internal Thread-DIN13 M12 x 1.75
TD Series Thread Mills Solid Carbide for Metric Internal Thread-DIN13 M12 x 1.75
| SKU | TD540 |
| Weight | 0.16 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M8 x 0.75
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M8 x 0.75
| SKU | L421D380 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 0.51 x 0.51 x 3.19 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M6 x 1.00
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M6 x 1.00
| SKU | L421D310 |
| Weight | 0.03 lb |
| Dimensions (inch) | 0.51 x 0.51 x 3.19 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M10 x 1.00
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M10 x 1.00
| SKU | L421D440 |
| Weight | 0.10 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 3.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M12 x 1.00
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M12 x 1.00
| SKU | L421D530 |
| Weight | 0.16 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M8 x 1.25
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M8 x 1.25
| SKU | L421D360 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 0.51 x 0.51 x 3.19 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M10 x 1.50
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M10 x 1.50
| SKU | L421D420 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 3.50 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M14 x 1.50
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M14 x 1.50
| SKU | L421D550 |
| Weight | 0.16 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M18 x 1.50
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M18 x 1.50
| SKU | L421D670 |
| Weight | 0.28 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M12 x 1.75
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M12 x 1.75
| SKU | L421D500 |
| Weight | 0.16 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M14 x 2.00
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M14 x 2.00
| SKU | L421D540 |
| Weight | 0.15 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M16 x 2.00
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M16 x 2.00
| SKU | L421D600 |
| Weight | 0.27 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M20 x 2.50
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M20 x 2.50
| SKU | L421D700 |
| Weight | 0.27 lb |
| Dimensions (inch) | 0.71 x 0.71 x 4.45 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
New
YG1
Thread Mill Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M24 x 3.00
L421D Series Thread Mills Solid Carbide w/ Coolant Holes for Metric Internal Thread-DIN13 M24 x 3.00
| SKU | L421D780 |
| Weight | 0.49 lb |
| Dimensions (inch) | 0.94 x 0.94 x 4.21 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Recently viewed products
New