Turning
2,857-2,880 of 4,237
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMM 866-NRM:T7325
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 7273560 |
| Weight | 0.03 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMM 866-NRM:T7335
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1", 3/8" Thick, 3/32" NR
| SKU | 7273561 |
| Weight | 0.03 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 300715-PM:T6310
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30.12mm, 7.94mm Thick for 1.5mm Depth of Cut
| SKU | 7346979 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 300715-PM:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30.12mm, 7.94mm Thick for 1.5mm Depth of Cut
| SKU | 7347210 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 300715-PM:T9315
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30.12mm, 7.94mm Thick for 1.5mm Depth of Cut
| SKU | 7347211 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 300715-PM-S02:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30.12mm, 7.94mm Thick for 1.5mm Depth of Cut
| SKU | 7347212 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 300715-PM-S03:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30.12mm, 7.94mm Thick for 1.5mm Depth of Cut
| SKU | 7347213 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 361220-MM-S02:T9315
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 36.5mm, 12mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 7347214 |
| Weight | 0.04 lb |
| Dimensions (inch) | 4.34 x 3.07 x 3.17 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 361220-PM-S01:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 36.5mm, 12mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 7347215 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 361220-PM-S01:T9315
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 36.5mm, 12mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 7347216 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 361220-PM-S02:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 36.5mm, 12mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 7347217 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 361220-PM-S03:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 36.5mm, 12mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 7347218 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 401035-PM-S01:T9315
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 40mm, 9.6mm Thick for 3.5mm Depth of Cut
| SKU | 7347220 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - RNGH 381200-MR:T7325
SS Neg Barpeeling Insert, Round with a Diameter of 38.1mm, 12.7mm Thick for 8mm Depth of Cut
| SKU | 7347224 |
| Weight | 0.11 lb |
| Dimensions (inch) | 4.24 x 2.88 x 3.51 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - RNGH 381200-MR:T9315
SS Neg Barpeeling Insert, Round with a Diameter of 38.1mm, 12.7mm Thick for 8mm Depth of Cut
| SKU | 7347225 |
| Weight | 0.11 lb |
| Dimensions (inch) | 4.24 x 2.88 x 3.51 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - TNGJ 220720-PF-S02:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Triangular with ICD of 21.96mm, 7.94mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 7347230 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - TNGJ 281025-PF-S02:T7325
DS Neg Barpeeling Insert, Triangular with ICD of 28.6mm, 10mm Thick for 2.5mm Depth of Cut
| SKU | 7347235 |
| Weight | 0.09 lb |
| Dimensions (inch) | 4.24 x 2.88 x 3.51 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNGF 361220-MM-S03:T9315
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 36.5mm, 12mm Thick for 2mm Depth of Cut
| SKU | 7347459 |
| Weight | 0.04 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 432-NMR:T6310
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 7454461 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 433-NMR:T6310
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 7454462 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 642-NMR:T6310
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 1/32" NR
| SKU | 7454463 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 442-NMR:T6310
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/32" NR
| SKU | 7454464 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMG 433-NMR:T6310
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 7454466 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMG 543-NMR:T6310
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 5/8", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 7454467 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping