Turning
3,961-3,984 of 4,237
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - TCMT 21.51-UR:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, Triangular with 7° Clear, ICD of 1/4", 3/32" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345978 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VBMT 331-FF2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 5° Clear, ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345979 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VBMT 331-FM2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 5° Clear, ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345980 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VBMT 332-FM2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 5° Clear, ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8345981 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VBMT 333-FM2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 5° Clear, ICD of 3/8", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8345982 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCGT 2.520.5-FF2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 5/16", 1/8" Thick, 1/128" NR
| SKU | 8345983 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCGT 2.521-FF2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 5/16", 1/8" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345984 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCGT 2.521-NF2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 5/16", 1/8" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345985 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCGT 2.522-FF2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 5/16", 1/8" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8345986 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCGT 2.522-NF2:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 5/16", 1/8" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8345987 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCMT 221-UR:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 1/4", 1/8" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345988 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCMT 222-UR:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 1/4", 1/8" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8345989 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCMT 331-UR:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345990 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - VCMT 332-UR:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 35° Rhomboid with 7° Clear, ICD of 3/8", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8345991 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - WCMT 32.51-FM:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 80° Trigon with 7° Clear, ICD of 3/8", 5/32" Thick, 1/64" NR
| SKU | 8345992 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - WCMT 32.52-FM:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 80° Trigon with 7° Clear, ICD of 3/8", 5/32" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8345993 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - WCMT 432-FM:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, 80° Trigon with 7° Clear, ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8345994 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - CNMX 191140SN-RF:T9415
Special Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 19.05mm, 11mm Thick, 4mm Nose Radius
| SKU | 8366636 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 191940SN-RF:T9415
Special Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 19mm, 19.05mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8366637 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 301940SN-RF:T9415
Special Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 30mm, 19.05mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8366638 |
| Weight | 0.04 lb |
| Dimensions (inch) | 2.55 x 0.96 x 2.14 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMT 311240:T9415
Sg-sided Neg Barpeeling Insert, Rectangular Length of 31mm, 12mm Thick for 4mm depth of Cut
| SKU | 8366639 |
| Weight | 0.05 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMT 2006MOS-371:T9415
Sg-Side Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 20 mm, 6.35mm Thick
| SKU | 8366640 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Positive - RCMX 2507MO-RF1:T9415
Special Design Pos Turning Insert, Round with 7° Clear, a Dia of 25 mm, 7.94mm Thick
| SKU | 8366641 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - SNMX 191140SN-TF:T9415
Special Neg Turn Insert, Square with ICD of 19.05mm, 11mm Thick, 4mm Nose Radius
| SKU | 8366642 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping