Turning
3,985-4,008 of 4,237
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - LNXR 381240-PM:T9415
DS Neg Barpeeling Insert, Rectangular with a Length of 38.25mm, 12mm Thick for 4mm Depth of Cut
| SKU | 8367026 |
| Weight | 0.04 lb |
| Dimensions (inch) | 6.05 x 2.73 x 2.43 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Bar Peeling Insert - TNGJ 281025-PF-S01:T9415
DS Neg Barpeeling Insert, Triangular with ICD of 28.6mm, 9.6mm Thick for 2.5mm Depth of Cut
| SKU | 8367027 |
| Weight | 0.09 lb |
| Dimensions (inch) | 4.24 x 2.88 x 3.51 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 434-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8377237 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 543-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 5/8", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8377238 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 544-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 5/8", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8377239 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 643-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8377240 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 644-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8377241 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 442-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8377242 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - DNMG 443-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, 55° Rhomboid with ICD of 1/2", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8377243 |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMG 434-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8377244 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMG 543-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 5/8", 1/4" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8377245 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMG 544-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 5/8", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8377246 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMG 644-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, Square with ICD of 3/4", 1/4" Thick, 1/16" NR
| SKU | 8377247 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - TNMG 432-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, Triangular with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 1/32" NR
| SKU | 8377248 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - TNMG 433-KR:T5315
Dbl-Side Neg Turn Insert, Triangular with ICD of 1/2", 3/16" Thick, 3/64" NR
| SKU | 8377249 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 191940SN-TF1:T9415
Turning Insert - Heavy Duty and Railway
| SKU | 8382174 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 191940SN-TF1:T9315
Turning Insert - Heavy Duty and Railway
| SKU | 8382175 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 191940SN-TF2:T9415
Turning Insert - Heavy Duty and Railway
| SKU | 8382176 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Heavy Duty and Railway - LNMX 191940SN-TF2:T9315
Turning Insert - Heavy Duty and Railway
| SKU | 8382177 |
| Weight | 0.01 lb |
| Dimensions (inch) | 1.95 x 0.28 x 0.97 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - SNMM 854-NRM:T9415
Turning Insert - Negative (EDP Number: 8504845)
| SKU | 8504845 |
| Weight | 0.02 lb |
| Dimensions (inch) | 0.98 x 0.07 x 0.69 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNGG 430.5-SF:T8415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 0.5", 0.187" Thick, 0.008" NR
| SKU | 8552985 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMA 432:T8415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 0.5", 0.187" Thick, 0.031" NR
| SKU | 8552986 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMA 433:T8415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 0.5", 0.187" Thick, 0.047" NR
| SKU | 8552987 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping
Dormer Pramet
Turning Insert - Negative - CNMG 431-FF:T8415
Dbl-Side Neg Turn Insert, 80° Rhomboid with ICD of 0.5", 0.187" Thick, 0.016" NR
| SKU | 8552988 |
| Dimensions (inch) | 0.28 x 0.01 x 0.26 (W/H/L) |
* Prices excl. VAT, plus shipping